AKTUALITY SLEDUJTE NA facebook

Crazy Film Fest se uskuteční 9. – 11. října v Řevnicích.  Pořádá ho neziskovka BONA, o.p.s. ve spolupráci s kinem Řevnice, ZUŠ Řevnice a o.s. Náruč. Uvidíte 9 hraných filmů či dokumentů třeba z Islandu, Norska nebo Austrálie, které uvedou odborníci z oboru psychiatrické a psychoterapeutické péčeNavíc se můžete těšit i na koncerty, divadla a výstavu.

Vstupné na jeden film 100 Kč (pro členy AČFK za 75 Kč), permanentka na celý festival včetně koncertů 500 Kč.
Koncerty UNITED HEADS a OTK 80 Kč, Bohnická divadelní společnost 50 Kč, ostatní akce zdarma (vstupné dobrovolné). 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Chceme si s vámi v Řevnicích užít 3 skvělé dny a navíc přispět k bourání předsudků, s nimiž se setkávají lidé s duševním onemocněním. Pojďte s námi nahlédnout do jejich světa. Zjistěte, jaké to je slyšet hlasy, které jiní neslyší a vidět co jiní nevidí.

Chceme, aby ožily celé Řevnice. Kromě filmových projekcí se můžete v neopakovatelném prostoru dřevěného železničního magacínu Sklad 13 těšit na koncerty skupin United Heads, OTK a Výplach, originální výstavu výtvarného umění nebo divadelní představení������Bohnické divadelní společnosti. 

PROGRAM

 ������������ást KINO ŘEVNICE

—————————————-     9. ř��������������������������������������jna / 18:00 hod   �������������������������������������������������������� ———-——————————

PRELETNADKUKACCIMPŘELET NAD KUKAČ��ÍM HNÍZDEM

Drama, USA, 1975, 133 min. Když svobodomyslný mal�� podvodní����ek Randle P. McMurphy (Jack Nicholson) přich��zí do st��������tní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplín�� otřese rutinou celého zařízení. On je jednou stranou nastávající války. Uhlazená, chladně monstr����zní sestra Ratchedová (Louise Fletcher) druhou. V sázce je osud všech pacientů. Adaptace bestselleru Kena Keseyho��od Miloše Formana získala všech 5 hlavních Oscarů za rok 1975. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM:  MUDr. Michaela Štochlová, Primářka, Následná péče III., Psychiatrická nemocnice Bohnice

—————————————-  ��  9. října / 21:00 hod ��   ———-——————————

HODNAHOLKAHODNÁ HOLKA

Dokument, Norsko, 2014, 72 min. Norská filmařka Solveig je úspěšná a optimistická žena sršící energií. Už od školy je zvyklá, že se jí daří, na co sáhne, a s perfekcionismem sobě vlastním dosahuje dalších životních met. Jednoho dne se však její životní krasojízda prudce zbrzdí. Solveig onemocní těžkou klinickou depresí a jejím dalším projektem se stává film o ní samé. Po kořenech své nemoci pátrá v historii vlastní rodiny i ve své odv��ké potřebě být vždy ta „hodná holka”.  Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM:  PhDr. Petr Winkler, Vedoucí výzkumn����������ho programu, Odd��lení sociální psychiatrie, Národn���� ústav du��evního zdraví

—————————————-     10. ����jna / 14:00 hod     ———-——————————

SEJDEZOCISEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI

Dokument, Kanada, 2014, 88 min. Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří sp��chali t��žké zločiny? Režisér John Kastner str������vil 18 měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Jeho nekriticky pozorující kamera zachycuje běžný ��ivot na uzavřeném oddělení, každodenní rutinu, konflikty i ob��asná milostná vzplanut��. Skrze rozhovory dostává div��k mimo������������ádnou p��������le��itost dův��rně poznat vnit��ní svět nemocných i okolnosti, které vedly k jejich hospitalizaci. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTY: Mgr. Aleš Lang , Ředitel, BONA, o.p.s. a MUDr. Martina Votrubová

—————————————-     10. října / 16:00 hod     ———-——————————

DVADNYJENDANOCDVA DNY, JEDNA NOC

Drama, Belgie / Itálie / Francie, 2014, 95 min. Sandra pracuje v místní solární elektrárně a práv�� se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v pr��ci. Vedení společnosti o ní nem�� zájem, nechce však navenek vystupovat ve zlém světle. Finální rozhodnut�� o Sandřině osudu tak nechává na jejích kolezích, kteří mají určit, zda Sandra o práci přijde anebo ne. Pokud ano, budou si moci ponechat své roční bonusy ve výši 1000 eur, a pokud ne, tak o ně přijdou. Sandra se nevzdává a během dvou dnů a jedné noci se ze všech sil snaží přesvědčit kolegy, aby se rozhodli v její prospěch. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: Mgr. Lenka Slavíková, Psycholožka a sociolo����ka, CKP Dobřichovice

—————————————-     10. ř��jna / 18:00 hod   ������ ———-——————————

ANDELEVSEHOMIRAANDĚLÉ VŠEHOMÍRA

Drama, Island / Norsko / Německo / Švédsko, 2000, 100 min. Hlavní postavou je mladík Paul trp��cí schizofrenií. Nejprve se s ním setkáváme v rodinném kruhu, poznáváme jeho přátele i dívku. Pak ho následujeme do nemocnice. Na psychiatrickém odd����lení se setkáváme s pestrobarevnou společností. Óli Beatle vě��í, že složil všechny písně Beatles a poslal jim je formou telepatické zprávy, kultivovaný a vzdělaný Viktor se někdy proměňuje v Hitlera a Peter, Pallův spolubydlící, je závislý toxikoman, toužící na čínské univerzitě obhájit doktorát o Schillerovi. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: Mudr. Martin Jarolímek, Primář, Oddělen�� léčby psychotických a neurotických poruch, Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov

—————————————-     10. října / 20:30 hod     ———-——————————

ANDELSKEDITEAND����������LSKÉ DÍTĚ

Drama, Austrálie, 1995, 105 min. Příb��h dvou mladých zamilovaných schizofrenik��, kteří se seznámí na jednom z mnoha povinných terapeutických sezeních. Osudově se do sebe zamilují a začnou spolu bydlet. Zlom v příběhu nastává ve chvíli, kdy se společně rozhodnou nebrat p����edepsané léky, jež je udržují (alespoň částečně) v reálném světě. Sled následných tragických událostí jen umocňuje Katino těhotenství a následný porod „andělsk��ho dítěte“. Snímek citlivě a přitom realisticky zobrazuje život lidí stižených jednou z nejkrutějších nemocí, při které ztrác���� nejen sami sebe, ale stávají se i ����tvanci svých představ, halucinací a nebezpečných obses��. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: Ing. Zdeněk Heřt, Peer konzultant BONA o.p.s.

—————————————-     11. ��íjna / 15:00 hod     ———-——————————

TERAPIELASKOUTERAPIE LÁSKOU

Komedie / Drama / Romantický, USA, 2012, 122 min. Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců str��vených v psychiatrické léčebn��. Po jejich skončení mu soud dovol�� vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlat�� Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: Mgr. Jana Poljakova, Organizace rodinných příslušn��ků pacientů

—————————————-     11. října / 17:30 hod     ———-——————————

UMENÍ PLAKATUMĚNÍ PLAKAT

Drama, Dánsko, 2006, 106 min. Drama s prvky černého humoru, které se odehrává v Dánsku v 70. letech. Příb������h své rodiny vypráví jedenáctiletý Allan, jeho�� duševně nemocný otec je pro svou schopnost dojmout lidi k slzám vyhlášeným pohřebním řečníkem. Doma si však otec vlastním hraným pláčem vynucuje soucit celé rodiny. Allanova rodina je kvůli tomuto citovému vydírání v troskách – matka ji�� rezignovala, jeho starší bratr se odstěhoval a sestra skončí na psychiatrii, kam si odnáš�� jedno děsivé rodinné tajemství. Allan se rozhodne udělat cokoli, aby dal rodinu znovu dohromady. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: Doc. MUDr. Pavel Mohr, Ph.D., Primář kliniky, Národní ústav duševního zdraví

—————————————-     11. ř��jna / 20:00 hod     ———-——————————

LARSAJEHOLARS A JEHO VÁŽNÁ ZNÁMOST

Komedie/Drama, USA / Kanada, 2007, 106 min. Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni – nafukovac�� pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavn���� po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům mal��������������ho městečka? Larse mají na��těstí v��ichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Více na CSFD.

BESEDA S HOSTEM: PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D., Psycholog, psychoterapeut a publicista

 

DOPROVODNÝ PROGRAM – MODRÝ DOMEČEK A SKLAD 13

—————————————-   ����9. ř��������jna /����20:00 hod ��   ———-——————————

GALERIE SKLAD 13: UNITED HEADS

United Heads si již přes dvacet let drží své stálé jádro, s kterým odehráli již přes 300 živých koncertů. Jejich hudba prodělala dlouhý vývoj původně od hip-hopu (hit „S brejlema nebo bez brejlí“), přes acid jazz, a�� po dnešní tanečn������ sound, vycházející z odkazu funky-disco scény 70. let. Hudební ochutnávka z jich posledního alba Pants Down! 

—————————————-     10. října / 14:00 hod     ———-——————————

MODRÝ DOMEČEK: STUDIO 27 “Zaostřeno na duši”

Filmařský a žurnalistick�� tým složený z lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Vytvá������ejí d����la, je���������� mají přispět k informovanosti – více se od nich dozvíte nejen o du������evních onemocněn��ch a životě s nimi, ale i o celé široce poj��mané oblasti duševního zdraví.

—————————————-   �� 10. ř��jna / 16:00 hod     ———-——————————

SKLAD 13: VERNISÁŽ MARTIN ŠOUREK a žáci ZUŠ Řevnice. 

—————————————- ��   10. ř��������jna / 17:00 hod     ———-——————————

SKLAD 13: Divadelní soubor MEZI PRKNY

Houstone, máme problém! Představení pro děti o třech kočkách dom��cích, které vyslali lidi na misi do vesmíru. Cesta v raketě ale vůbec neprobíhá tak, jak má. Líza, Minerva a Gaučík musí na cest���� na neznámou planetu ��prokázat hodně odvahy a ��ikovnosti a taky se vypořádat s malým vetřelcem, kterého v raketě objev��. Přijďte se podívat na jejich dobrodružství a na to, jak to celé dopadne.

 —————————————-   �� 10. října��/ 20:00 hod     ———-—————————–

SKLAD 13: OTK + SRPR

Skupina OTK hraje směs alternativy, syrového rocku, a noiseu. Na klubové scén���� se pohybuje již od roku 1988. Ve svých začátc��ch byla personáln�� i koncertn�� spřízněná s Tata Bojs, s kter����mi pravidelně poř��dají výro����ní koncerty. Během svého působení vydala čtyři alba a řadu kompilací. Hudebn�� ochutnávka zde.

Skupina SRPR (Sdružení rodičů a p��átel RoPy) navazuje na tradici české alternativy. V jejich skladbách se hodně povídá, občas se dostaví i poezie. Hudební kořeny tkví v undergroundu 80. let minulého století. Z jejich p��sní čiší odkaz kapel jako Jasná páka, Garáž či Visací zámek. Hudební ochutnávka zde.

—————————————-     11. října / 14:00 hod ��   ———-——————————